Go to main content

Čestlice: jasno 9°C

Jak se staráme o čistotu vody, areálu a bezpečí návštěvníků v Aquapalace Praha 


Čistota areálu, kvalita vody a bezpečí návštěvníků je pro nás prioritou.  V souvislosti s virovými onemocněními a z toho plynoucí panikou můžeme všechny návštěvníky ubezpečit, že dokonale čisté prostředí s vysokou antivirovou ochranou je v Aquapalace Praha běžným standardem.
Dohled nad kvalitou vody prochází několika fázemi – očistou mechanickou, pomocí pískových filtrů, následně čistění pomocí UV lamp, ozonizace a chlorace.


UV lampy

 • Vysoce účinná fotochemická dezinfekce, bez změny organoleptických vlastností vody
 • Snižuje obsah vázaného chlóru, ničí bakterie, viry, mikroorganismy a zabraňuje jejich opětovnému pomnožení
 • Působí místně
 • UV lampy máme osazeny na všech bazénových okruzích

Ozonizace

 • Vzniká působením elektrických výbojů
  Ničí bakterie a viry
  Působí v reaktoru a je neutralizován destruktorem z aktivního uhlí
  Přeměnu ozonu na kyslík také urychluje působení atomu chlóru

Chlorace

 • Vysoce účinná a nejčastěji používaná dezinfekce
  Chlór rozdělujeme na volný a vázaný
  Dlouho trvající dezinfekční účinek
  Ničí bakterie

 
Nad vodou se drží nepřetržitý dohled podle vyhlášky 238/2011, kdy obsluha každé 4 hodiny po dobu provozu provádí pravidelné rozbory vody. Měří se teplota, pH vody, volný a vázaný chlór. Pak se provádí podle vyhlášky 238/2011 jednou za 14 dní odběr laboratoří ze všech bazénů pro mikrobiologicky rozbor a přesné laboratorní měření ostatních parametrů vody, které laboratoř přeposílá na kontrolu KHS.

Děkujeme za důvěru.

Hvězdice: tečkovaná různobarevně Koník: tečkován různobarevně Ryba: tečkovaná různobarevně Želva: tečkovaná různobarevně Hvězdice: tečkovaná bíle Vodní svět: schůdky do vody Fitness: srdce s tepem Saunový svět: člověk v sauně Spa a Wellness: masírující člověk Spa a Wellness: masírující člověk Gastro svět: talíř s příborem Hotel: manželská postel Peněženka Balneo & medical: vozíčkář Saunový svět: kyblík s vařečkou Saunový svět: kyblík s vařečkou Logo skupiny ČEZ Logo Let's Be Active