Open Source Sofware

Besedy - Aktuality a novinky - AQUAPALACE PRAHA

Besedy

s podmínkami webu.

Pozvánka na besedy "Ozvěny festivalu Voda, moře, oceány".

24. - 26.6.2016

18:00 beseda Steve Lichtag - Jak se točila Aldabra

V roce 2015 uvádí do kin rodinný 3D celovečerní film Aldabra – Byl jednou jeden ostrov. Působivý rodinný snímek nabízí unikátní osudové příběhy podivuhodných živočichů, kteří obývají atol Aldabra, kteří se zde rodí, vytvářejí společenství, přivádějí na svět mladé i bojují o své přežití.

14:00 beseda Richard Jaroněk - Zde žijí lvi

Richard Jaroněk - (*1969) ‘underwater and wildlife’ fotograf, potápěč a autor několika knih procestoval se svou fototechnikou desítky známých potápěčských míst, ale jeho druhým domovem se staly africké země jako Namibie, Mosambik, Botswana, Zimbabwe, Zambie či Jihoafrická republika. Tento černý kontinent a zvláště bohatost a dravost drsného světa jej tak fascinují, že tráví většinu času mezi divokými zvířaty a těmi největšími predátory savan, ale i mokrého vesmíru. Velký bílý, tygří žralok, smečky lvů, stáda slonů, agresivní hroši či majestátní levharti jsou průvodci v jeho práci, které dokumentuje, fotografuje a své poznání přináší lidem na svých přednáškách, výstavách, v publikacích a reportážích.

11:00 beseda Miroslav Hrdý - Na nádech se žraloky
Miroslav Hrdý - podvodní 3D kameraman a 2D Fotograf
Režisér a kameraman dokumentárních filmů o vodě, hmyzu a přírodě kolem nás.
Filmování a fotografii se věnuje od roku 1994. Za své dokumenty získal mnoho ocenění na filmových festivalech doma i v zahraničí.